U nás jako doma

Ubytování v našem penzionu je rozděleno do tří pokojů 2 pokoje jsou podkrovní stylově zařízené    4 lůžkové s vlastním sociální zařízením. Třetí pokoj je 3 lůžkový se sociálním zařízením na chodbě. Samozřejmostí je lednička, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice se základním nádobím. Pro stravování můžete využít okolní restaurace. V letních měsících lze využít zahradní bazén nebo ohniště. 

Prozkoumejte okolí

Příroda v bezprostřední blízkosti chaty nabízí nádherné přírodní scenérie k relaxaci, odpočinku, výletům. Lužické hory jsou pohraniční pohoří, ležící zhruba uprostřed mezi Děčínem a Libercem. Jsou zajímavé v každou roční dobu a je až s podivem, kolik turistických pozoruhodností lze zde objevit, například rozmanitá pískovcová skalní města, úseky přirozeně rostoucích lesů a horských luk s výskytem vzácných druhů rostlin. Více informací najdete na serveru Luzicke-hory.cz

V zimních měsících můžete využít 12km vzdálené středisko Dolní Podluží. V Jiřetíně pod Jedlovou (13km) je též lyžařský areál (v létě je zde otevřený i adrenalin park). V okolí naší chaty je také upravovaná běžeckých trasa. V letních měsících si zde přijdou na své turisté, cyklisté a houbaři. V teplých dnech doporučujeme navštívit blízkou lesní přehradu Naděje. K dispozici je také zahrada, hřiště, či ohniště s grilem.

Charakteristickým prvkem Lužických hor je rozmanitá lidová architektura. Na území hor se zachovaly zříceniny několika hradů, z nichž nejznámější je Tolštejn, Kamenický hrad s vestavěnou rozhlednou, z hradů Milštejna, Fredevaldu a Starého Falkenburka zůstaly jen chudé zbytky zdiva. Pro oko jsou také zajímavé skalní útvary ( Bílé kameny, Pustý zámek, Zlatý vrch, Dutý kámen a Panská skála, dobře známá jako "Varhany") nebo Ledová jeskyně u Naděje.

Nádherné rozhledy jsou z vrcholů Klíče, Luže, Hvozdu a Jedlové. Zajímavé památky najdeme i v podhorských městečkách, zejména v Jablonném v Podještědí (barokní chrám sv. Vavřince od J. L. Hildebrandta) a nedaleký zámek Lemberk a v České Kamenici (kostel sv. Jakuba a poutní kaple Panny Marie). Zajímavý je i hornický Jiřetín pod Jedlovou s Křížovou horou nebo Chřibská s nejstarší dosud fungující sklárnou v Evropě. V blízkém Německu najdeme asi největší turistickou atrakcí Žitavských hor a jednou z nejvýznamnějších památek Horní Lužice romantickou zříceninu hradu a kláštera Oybin.